ADUCRF101BCPZ128
Contact Now
ADUCRF101BCPZ128
Product Category : RF Transceiver
Type : TxRx + MCU
Voltage - Supply : 2.2 V ~ 3.6 V
RF Family/Standard : General ISM < 1GHz
Memory Size : 128kB Flash, 16kB SRAM
Protocol : -
Data Rate (Max) : 300kbps
Manufacturer : ADI / Analog Devices Inc.
Minimum Quantity : 1
Current - Transmitting : 9mA ~ 32mA
Factory Stock : 555
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Sensitivity : -116dBm
Current - Receiving : 12.8mA
Part Status : Active
Packaging : Tray
Serial Interfaces : I²C, SPI, UART
Power - Output : 13dBm
GPIO : 28
Frequency : 431MHz ~ 464MHz, 862MHz ~ 928MHz