MAX809SQ308T1G
Contact Now
MAX809SQ308T1G
Product Category : Supervisory Circuits
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 5.5 V
Threshold Voltage : 1.2 V to 4.9 V
Package / Case : SC-70-3
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Packaging : Reel
Battery Backup Switching : No Backup
Series : MAX809
Type : Voltage Supervisory
Output Type : Push-Pull
Manual Reset : No Manual Reset
Number of Inputs Monitored : 1 Input
Manufacturer : onsemi
Description : Supervisory Circuits ANA 3.08V MC RESET