NCL30188BDR2G
Contact Now
NCL30188BDR2G
Duty Cycle - Max : -
Output Current : 300 mA, 500 mA
Product Category : AC/DC Converters
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Operating Supply Current : 3 mA
Switching Frequency : 65 kHz
Package / Case : SOIC-8
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 8 V to 14 V
Packaging : Reel
Input / Supply Voltage - Min : 8.2 V
Input / Supply Voltage - Max : 20 V