N74F521D,602
Contact Now
N74F521D,602
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Comparators
Number of Bits : 8
Output Function : A=B
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : 74F
Supplier Device Package : 20-SO
Mfr : NXP USA Inc.
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Type : Identity Comparator
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL : 9.5ns @ 5V, 50pF
Package / Case : 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output : Active Low
Current - Output High, Low : 1mA, 20mA