72401L25PDG
Contact Now
72401L25PDG
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Function : Asynchronous
Product Status : Last Time Buy
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : 7200
FWFT Support : No
Data Rate : 25MHz
Supplier Device Package : 16-PDIP
Memory Size : 64 x 4
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Current - Supply (Max) : 35mA
Expansion Type : Depth, Width
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Access Time : 34ns
Package / Case : 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Bus Directional : Uni-Directional
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Programmable Flags Support : No
Retransmit Capability : No
Description : IC FIFO ASYNC 64X4 34NS 16DIP
Contact Now
Asynchronous FIFO 64 x 4 Uni-Directional 25MHz 34ns 16-PDIP