MG10P12E1
Contact Now
MG10P12E1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 10 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.25V @ 15V, 10A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : -
Mfr : Yangjie Technology
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 92 W
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 1.35 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter with Brake
NTC Thermistor : Yes
Description : Transistors - IGBTs - Modules E1
Contact Now
IGBT Module Three Phase Inverter with Brake 1200 V 10 A 92 W Chassis Mount