PTGL9SAS7R6K6B51B0
Contact Now
PTGL9SAS7R6K6B51B0
Product Category : PTC Thermistors
Resistance : 7.6 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Series : PTG
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Manufacturer : Murata Electronics
Description : PTC Thermistors 7.6ohms 140volt 2.2A ICL D=9.0mm LS=5.0mm